دسته بندی مطالب

اژدها و ققنوس در ساعت جکی چان

در سال 2014 برند ریچارد میل در سومین دور از همکاری با جکی چان، ستاره سینما و قهرمان ورزش‌های رزمی، ساعتی را ارائه کرد که تصویری از ققنوس و اژدها در خود داشت. نکته جالبی که توجه کلکسیونرهای ساعت را به خود جلب کرده است این بود که ریچارد میل اصلاً توضیح نداده بود که چرا Phoenix And Dragon 01-57 RM را ساخته است و به چه دلیل نام جکی چان با این ساعت همراه شده است. در واقع هرگاه یک شرکت ساعت سازی می‌خواهد محصولی با قیمت بالاتر از 500 هزار دلار ارائه کند تلاش می‌کند نام خاص و موضوع قابل توجهی را به همراه آن مطرح کند.
ریچارد میل بسیار خوش شانس است که توانست یک محصول بسیار لوکس، جدید و اختصاصی ارائه کند. ساعت‌های معمولی ریچارد میل را می‌توان با قیمتی پایین‌تر از 100 هزار دلار خریداری کرد، اما به عنوان یک برند معتبر قیمت محصولات خاص این شرکت حدود 500 هزار دلار قیمت دارند. کمتر برندی توانسته است اینچنین راحت و بدون دغدغه در مورد قیمت محصولاتش توضیح دهد و برای همین هم ریچارد میل در میان مشتریان خاص ساعت در سراسر دنیا جایگاه ویژه ای دارد.

ریچارد میل به محصولات تولیدی خود به مانند ماشین‌های مسابقه نگاه می‌کند و عقیده دارد آن‌ها باید بسیار پر زرق وبرق، به یادماندنی و پیچیده باشند. این اعتقاد باعث شده مشتریان این برند بسیار افزایش یابد. این برند در قاره آسیا بسیار محبوب است و توجه جوانان بسیاری را به خود جلب کرده است. از طرف دیگر بسیاری از ساعت هایی که ریچارد میل برای مشتریان آسیایی خود تولید می‌کند دارای نمادهایی خاص بوده و تصاویری از حیوانات بر روی صفحه آن حکاکی شده است.

مانند ساعت هایی که ریچارد میل با نام جکی چان ارائه کرده ، این ساعت هم پیکره ای از اژدها درون خود دارد، اما پیکره ققنوسی که در کنار اژدها حک شده است، به این ساعت ظاهری منحصربه فرد بخشیده است. هر دوی این موجودات در فرهنگ چین نمادی خاص به شمار می‌روند و معنی مخصوص به خود را دارند. پیکره این موجودات از جنس طلا ساخته شده و به نظر می‌آید روی صفحه‌ی این ساعت مکانیکی و مدرن بافته شده اند. نه تنها زیبایی منحصربه فرد این ساعت بلکه تصاویر موجوداتی که روی آن حک شده است، موجب شده اند که این ساعت نمادی برای نشان دادن قدرت و ثروت باشد.

وقتی پای طراحی تعدادی محدود از ساعتی خاص مطرح باشد، ریچارد میل به ندرت فرصتی را از دست می‌دهد. می‌توان گفت ساعت هایی که حاوی تصاویری از پرچم کشورها و یا تیم‌های ورزشی هستند از جمله دیگر محصولات این برند در این زمینه می‌باشد.

این ساعت زیبا 42.7 میلی متر عرض و 14.1 میلی متر ضخامت دارد. ریچارد میل تنها دو ساعت با این خصوصیات ارائه کرد. این ساعت حاوی 18 قیراط طلای سرخ و 18 قیراط طلای سفید است. نام جکی چان در پشت ساعت و لوگوی او نیز روی صفحه‌ی زیرین ساعت، یعنی قسمتی که دنده‌های ساعت روی آن قرار دارد حک شده است.   

منبع: نشریه اتحادیه سازندگان و فروشندگان ساعت تهران


برچسب ها: ساعت جکی چان ، ساعت مچی جکی چان ،ساعت ریچارد میل ،ساعت های پر زرق و برق ،ساعت های خاص ،برند ریچارد میل ،برندهای خاص

ارسال دیدگاه


جدید